|
Jesienne aktywności w świetlicy |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
piątek, 24 listopada 2023 17:01 |
|
Nawet gdy za oknem szaro i ponuro, w świetlicy szkolnej zawsze dużo się dzieje. Nasza wesoła świetlicowa codzienność to przede wszystkim ciekawe pogadanki, gry i zabawy edukacyjne, działalność plastyczna i aktywność fizyczna. W październiku poruszaliśmy wiele ciekawych i ważnych tematów, takich jak dbanie o zdrowie i właściwe odżywianie czy dary jesieni i ich wykorzystanie. Rozmawialiśmy o ważnej roli zwierząt w przyrodzie i w naszym życiu o tym, jak należy dbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Niewątpliwie ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na zajęciach świetlicowych podkreślaliśmy rolę nauczycieli w poznawaniu świata oraz znaczenie pozostałych pracowników szkoły. Koniec miesiąca był czasem refleksji, rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest pamięć o zmarłych oraz poszanowanie miejsc pamięci. Radosnym wydarzeniem był z pewnością lubiany przez uczniów Dzień Postaci z Bajek. Uczciliśmy go wspólną zabawą oraz rozmowami o naszych ulubionych bajkowych postaciach. Wspólnie obchodziliśmy również Święto Niepodległości, powstały piękne okolicznościowe prace plastyczne i kotyliony, poznaliśmy sylwetki znanych Polaków. Nauka poprzez zabawę, gimnastyka na wesoło i wiele innych aktywności. Zapraszamy do wspólnej przygody w świetlicy szkolnej.
K. Olak
Galeria zdjęć
|
|
|
Wpisany przez Administrator
|
|
czwartek, 12 października 2023 19:41 |
|
Wraz z nadejściem września, wróciliśmy do szkoły oraz do naszej ulubionej przez wszystkich uczniów świetlicy. To miejsce, gdzie wszystkie dzieci się integrują. Tam nie tylko się bawimy, ale mamy czas na odrabianie zadań czy wykonywanie różnych innych prac. Korzystając z darów, jakie przynosi wrzesień, wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Znaleźliśmy również czas na omówienie zasad właściwego poruszania się po drogach publicznych, a zwłaszcza bezpiecznej drogi do szkoły. Wszystkim dzieciom przypomnieliśmy zasady kulturalnego zachowania w szkole i poza nią, znaczenie ,,magicznych słów” proszę, przepraszam, dziękuję.
Wrzesień to miesiąc, kiedy witamy również nowych świetliczaków z pierwszych klas. W tym roku była to liczna grupa. Od początku roku szkolnego, wyjątkowo dopisywała nam piękna pogoda. Z tej racji, wszystkie grupy świetlicowe chętnie korzystały z placu zabaw i boiska szkolnego. Świetliczaki chętnie brały udział w zabawach organizowanych przez wychowawców świetlicy na świeżym powietrzu tj. ,,Zbijak” czy piłka nożna. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach na świetlicy szkolnej. Galeria.
Edyta Dziepak |
|
Świetlicowe przedstawienie - "W bajkowym świecie Ekobohaterów". |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
poniedziałek, 05 czerwca 2023 16:46 |
|

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 3b, przygotowali krótkie przedstawienie o tematyce ekologicznej, dla swoich młodszych kolegów . Świetlicowi aktorzy, wcielajacy sie w postacie z bajek przypomnieli o najważniejszych zasadach dotyczących zabierania ze sobą wszystkich śmieci i konieczności ich segregacji. Wszystkim aktorom, którzy pięknie się zaprezentowali, serdecznie gratuluję i dziękuję.
Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia.
Katrzyna Porada
|
|
Wpisany przez Administrator
|
|
czwartek, 25 maja 2023 20:09 |
|
Wiosna zawitała na dobre. Coraz cieplejsze i dłuższe dni sprawiają, że mamy więcej energii do działania. Nasze Świetliczaki z radością wykorzystują sprzyjające warunki pogodowe na aktywny odpoczynek na boisku sportowym i placu zabaw. Chłopcy z ogromnym zaangażowaniem organizują rozgrywki piłkarskie a dziewczynki z równie wielką werwą ćwiczą rzuty do kosza, skakanie na skakance oraz układy synchroniczne na obręczach.
W ostatnich tygodniach podczas zajęć świetlicowych kształtowaliśmy postawy patriotyczne przygotowując się do obchodów świąt majowych, oraz postawy ekologiczne w związku z Dniem Ziemi. Tworzyliśmy zakładki do książek, wykonywaliśmy prace plastyczne związane z Dniem Ziemi i Dniem Rodziny. Tworzyliśmy wielkie konstrukcje ze słomek kreatywnych oraz ćwiczyliśmy skupienie, precyzję i cierpliwość tworząc wieże z kart.
Klasa IIIb przez ostatnie tygodnie z wielkim zaangażowaniem przygotowywała inscenizację o tematyce ekologicznej pt. "W bajkowym świecie ekobohaterów", którą zaprezentowała młodszym koleżankom i kolegom ze szkoły.
Wielkimi krokami zbliżamy się do wakacji, ale przed nami jeszcze kilka pomysłów i inicjatyw do zrealizowania. Nudy nie będzie. Fotorelacja
K. Łagoda |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
środa, 12 kwietnia 2023 13:17 |
|
Świetlica szkolna to idealne miejsce na twórczą i kreatywną pracę. Ponieważ pogoda, jak to bywa w marcu i kwietniu, była bardzo kapryśna, nie mogliśmy korzystać z zabaw na świeżym powietrzu tak często, jakbyśmy tego chcieli. Zaprosiliśmy więc wiosnę do naszych świetlicowych sal. Radosne, zielone dekoracje i prace plastyczne od razu poprawiły nam nastrój. Uczniowie z ochotą brali udział w świetlicowych projektach. W Wiosennym Pokazie Talentów mieli okazję zaprezentować swoje pasje i świetnie się przy tym bawić. Podczas Światowego Dnia Świadomości Autyzmu wyrażali solidarność z osobami ze spektrum poprzez noszenie ubrań w niebieskim kolorze. Mieliśmy również przyjemność uczestniczyć w zabawnym przedstawieniu o poszukiwaniach wiosny, przygotowanym przez klasę 2b dla świetlicowych kolegów i koleżanek. Podczas cyklu zajęć o emocjach uczyliśmy się, jak panować nad złością stosując różne techniki relaksacyjne, w jaki sposób możemy uspokoić się i wyciszyć w trudnych sytuacjach. Z okazji Światowego Dnia Wody rozmawialiśmy o tym, jak możemy zminimalizować zużycie wody w codziennych czynnościach. Nie zapominamy również o czytaniu książek w świetlicy – z wychowawcami oraz indywidualnie. Dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób czytanie łączy pokolenia, czy książki czytane przez naszych dziadków i rodziców podobają się również nam, czy treści w nich zawarte są nadal aktualne. Na zajęciach świetlicowych nie mogło też zabraknąć przygotowań do Wielkanocy. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych, rozwiązywaliśmy quizy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Powstały piękne ozdoby, dekoracje, kartki i pisanki. Uczniowie wzięli aktywny udział w organizowanym w naszej szkole konkursie na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Zaowocowało to niezwykle udanym kiermaszem wielkanocnym. Wszystkie prace zostały sprzedane a uzyskany dochód mogliśmy przeznaczyć dla potrzebujących dzieci. Fotorelacja.
K. Olak |
|
|
|
|
|
|
Strona 2 z 10 |