|
Wpisany przez Administrator
|
|
poniedziałek, 07 marca 2022 19:54 |
|

Podczas realizacji modułu trzeciego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Emocja”, Świetliczaki wybrały się w podróż do krainy słów. Podczas zajęć wysłuchały bajki " Ciepłe i puchate”, następnie rozmawiali o znaczeniu słów ciepłych i puchatych oraz zimnych i kolczastych, namalowali swoje wyobrażenia słów i ożywili je przy pomocy aplikacji Quiver. Następnym zadaniem było grupowanie wyrazów o znaczeniu pozytywnym i negatywnym. Karteczki z wyrazami pozytywnymi umieszczali w worku dobrych słów, a o znaczeniu negatywnym poza nim. Na zakończenie zajęć Świetliczaki stworzyły drzewo pięknych słów, na którym umieścili pozytywne wiadomości dla swoich kolegów i koleżanek. Drzewo zostało zawieszone w sali, tak aby przypominało uczniom o MOCY SŁÓW wypowiadanych do kolegów i koleżanek.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. https://photos.app.goo.gl/qskDVKtRerZ3B5TG7
Wychowawcy świetlicy |
|
|
Wpisany przez Administrator
|
|
wtorek, 01 marca 2022 18:41 |
|

W ramach programu “Czytanie ma moc” Świetliczaki klas drugich zapoznały się z fragmentami książki Andrzeja Maleszki " Magiczne drzewo - Stwór". Po wysłuchaniu fragmentu tekstu czytanego przez nauczyciela, w parach z rozsypanek literowych tworzyli nazwy i rysunki stworów. Następnym zadaniem było rozszyfrowanie w grupach według podanego kodu wiadomości od Kefira. Rozwiązaniem był tytuł książki, z którym świetliczaki zapoznają się w lutym. Natomiast uczniowie klas trzecich, podczas zajęć świetlicowych zapoznali się z fragmentami książki A. Litwinek pt. „Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”. Uczniowie poznali przygody Zosi i Hali, pierwszych kobiet w Polsce, które wstąpiły do szkoły lotniczej w Dęblinie. Rozmawiali o cechach jakie powinien posiadać pilot samolotu. Wykonali również samoloty origami z papieru według instrukcji, gdy samoloty były już gotowe został przeprowadzony konkurs lotów w dal.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji https://photos.app.goo.gl/uvYH4sBaKYg1YYmg8.
Katarzyna Porada, Agata Midura |
|
W naszej świetlica przed feriami zimowymi… |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
wtorek, 15 lutego 2022 18:01 |
|

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w naszej świetlicy było wesoło i ambitnie. Uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawców świetlicy wykonywali serduszka oraz kartki walentynkowe aby po powrocie do szkoły wręczyć je swojemu Walentemu. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez naszych wspaniałych nauczycieli wf-u, gdzie szkolili swoje umiejętności gry w koszykówkę, piłkę nożną czy też mini piłkę ręczną. Z okazji Dnia Dinozaura świetliki kolorowały odlewy gipsowe i dowiedziały się jakie wyróżniamy gatunki Dinozaurów oraz czym żywiły się te stworzenia.
|
|
Więcej…
|
|
Świetlica szkolna przyjazna uczniom |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
wtorek, 01 lutego 2022 10:11 |
|

W trakcie minionego tygodnia uczniowie w świetlicy szkolnej kreatywnie i wesoło spędzali czas. Wychowankowie świetlicy rozwijali swoją inteligencję przestrzenną tworząc wiele ciekawych budowli z różnego rodzaju klocków oraz słomek konstrukcyjnych. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej zorganizowanych przez swoich wychowawców.
Nauczyciele świetlicy szkolnej rozmawiali z podopiecznymi o mocy słów, po czym dzieci stworzyły drzewo pięknych słów.
W ramach realizowanego programu „Czytanie ma moc” wychowankowie świetlicy zapoznali się z fragmentami książki A. Litwinek pt. „Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”. Uczniowie poznali przygody Zosi i Hali, pierwszych kobiet w Polsce, które wstąpiły do szkoły lotniczej w Dęblinie. Rozmawiali o cechach jakie powinien posiadać pilot samolotu. Wykonali również samoloty origami z papieru według instrukcji, gdy samoloty były już gotowe został przeprowadzony konkurs lotów w dal.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji. |
|
Świetlicowy Dzień Babci i Dziadka |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
wtorek, 25 stycznia 2022 14:20 |
|
W trakcie minionego tygodnia świetliczaki przygotowywały się do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Z powodu pandemicznych ograniczeń nie mogli Ich zaprosić do szkoły, ale chętnie i aktywnie pod kierunkiem wychowawców przygotowali, krótkie wierszyki i piosenki. Zostały one zamieszczone na stronach internetowych szkoły. Świetliczaki wykonały również lapbooki oraz laurki dla swoich Ukochanych Dziadków. W czasie zajęć świetlicowych powstały również okazałe budowle z klocków rozwijając tym samym wyobraźnię przestrzenną naszych najmłodszych uczniów. Wykreślanki i ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej wpłyną na rozwój kompetencji informatycznych świetliczaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji. |
|
|
|
|
|
|
Strona 7 z 10 |