Reklama
Start Z życia świetlicy
Świetlica
Projekt "Emocja"
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 marca 2022 19:54

 

Podczas realizacji modułu trzeciego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Emocja”, Świetliczaki  wybrały  się w podróż do krainy słów. Podczas zajęć wysłuchały  bajki " Ciepłe i puchate”, następnie rozmawiali o znaczeniu słów ciepłych i puchatych oraz zimnych i kolczastych, namalowali swoje wyobrażenia słów i ożywili je przy pomocy aplikacji Quiver. Następnym zadaniem było grupowanie  wyrazów o znaczeniu pozytywnym i negatywnym. Karteczki z wyrazami pozytywnymi umieszczali  w worku  dobrych słów, a o znaczeniu negatywnym poza nim. Na zakończenie zajęć Świetliczaki stworzyły drzewo pięknych słów, na którym umieścili pozytywne wiadomości dla swoich kolegów i koleżanek. Drzewo zostało zawieszone w sali, tak aby przypominało uczniom o MOCY SŁÓW wypowiadanych do kolegów i koleżanek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.     https://photos.app.goo.gl/qskDVKtRerZ3B5TG7

Wychowawcy świetlicy

 
Czytanie ma moc
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 marca 2022 18:41

 

W ramach programu “Czytanie ma moc” Świetliczaki klas drugich zapoznały  się z fragmentami książki  Andrzeja Maleszki " Magiczne drzewo - Stwór". Po wysłuchaniu fragmentu tekstu czytanego przez nauczyciela, w parach z rozsypanek literowych tworzyli nazwy i rysunki stworów. Następnym zadaniem było rozszyfrowanie w grupach według podanego kodu wiadomości od Kefira. Rozwiązaniem był tytuł książki, z którym świetliczaki zapoznają się w lutym.                                  Natomiast uczniowie klas   trzecich, podczas zajęć świetlicowych  zapoznali się z fragmentami książki A. Litwinek pt. „Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”. Uczniowie poznali przygody Zosi i Hali, pierwszych kobiet w Polsce, które wstąpiły do szkoły lotniczej w Dęblinie. Rozmawiali o cechach jakie powinien posiadać pilot samolotu. Wykonali również samoloty origami z papieru według instrukcji, gdy samoloty były już gotowe został przeprowadzony konkurs lotów w dal.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji https://photos.app.goo.gl/uvYH4sBaKYg1YYmg8.

Katarzyna Porada, Agata Midura

 
W naszej świetlica przed feriami zimowymi…
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 lutego 2022 18:01

 

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w naszej świetlicy było wesoło i ambitnie. Uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawców świetlicy wykonywali serduszka oraz kartki walentynkowe aby po powrocie do szkoły wręczyć je swojemu Walentemu. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych przez naszych wspaniałych nauczycieli wf-u, gdzie szkolili swoje umiejętności gry w koszykówkę, piłkę nożną czy też mini piłkę ręczną. Z okazji Dnia Dinozaura świetliki kolorowały odlewy gipsowe i dowiedziały się jakie wyróżniamy gatunki Dinozaurów oraz czym żywiły się te stworzenia.

Więcej…
 
Świetlica szkolna przyjazna uczniom
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 lutego 2022 10:11

W trakcie minionego tygodnia uczniowie w świetlicy szkolnej kreatywnie i wesoło spędzali czas. Wychowankowie świetlicy rozwijali swoją inteligencję przestrzenną tworząc wiele ciekawych budowli z różnego rodzaju klocków oraz słomek konstrukcyjnych. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej zorganizowanych przez swoich wychowawców.

Nauczyciele świetlicy szkolnej rozmawiali z podopiecznymi o mocy słów, po czym dzieci stworzyły drzewo pięknych słów.

W ramach realizowanego programu „Czytanie ma moc” wychowankowie świetlicy zapoznali się z fragmentami książki A. Litwinek pt. „Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”. Uczniowie poznali przygody Zosi i Hali, pierwszych kobiet w Polsce, które wstąpiły do szkoły lotniczej w Dęblinie. Rozmawiali o cechach jakie powinien posiadać pilot samolotu. Wykonali również samoloty origami z papieru według instrukcji, gdy samoloty były już gotowe został przeprowadzony konkurs lotów w dal.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

 
Świetlicowy Dzień Babci i Dziadka
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 stycznia 2022 14:20

 

     W trakcie minionego tygodnia świetliczaki przygotowywały się do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Z powodu pandemicznych ograniczeń nie mogli Ich zaprosić  do szkoły, ale chętnie i aktywnie pod kierunkiem wychowawców przygotowali, krótkie wierszyki i piosenki. Zostały one zamieszczone na stronach internetowych szkoły. Świetliczaki wykonały również lapbooki oraz laurki dla swoich  Ukochanych Dziadków. W czasie zajęć świetlicowych powstały również okazałe budowle z klocków rozwijając tym samym wyobraźnię przestrzenną naszych najmłodszych uczniów. Wykreślanki i ćwiczenia  z wykorzystaniem tablicy multimedialnej wpłyną na rozwój kompetencji informatycznych świetliczaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 10
Reklama
Reklama
Reklama

e-dziennik

Reklama

Wirtualna Gazetka

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
7 Czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Antoni, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja,
Paweł, Robert, Roberta, Wiesław,
Wisław

Do końca roku zostało 208 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Oczami ucznia

Odliczanie

Do wakacji pozostało:

feed-image Nasze wiadomości


© 2011 Szkoła Podstawowa w Trzebownisku. Hosting dostarcza JVMHost.