Reklama
Start Z życia świetlicy
Świetlica
Projekt "Emocja"
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 maja 2022 19:54

 

Podczas realizacji modułu czwartego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Emocja”, Świetliczaki  wybrały  się w podróż do krainy empati. Po obejrzeniu animacji, wspólnie  z wychowawcą dyskutowali co to jest empatia i dlaczego jest ona ważna w życiu człowieka. Słuchając, czytanego przez wychowawcę opisu,  Świetliczaki stworzyły portret  "Emocjonacza" . Powtały również ematyczne okulary i flagi krainy empati.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

https://photos.app.goo.gl/VWPusrZsui7K1XtGA

 
Święta, święta … i po świętach!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2022 15:25

 

W ostatnim czasie w świetlicy szkolnej trwały przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Dni mijały na omawianiu zwyczajów, obrzędów oraz przygotowywaniu prac plastycznych jak jajka czy baranki z quillingu, które mogły znaleźć się później w wielkanocnym koszyczku. Nauczyciele świetlicy zorganizowali konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Uczniowie chętnie brali udział w konkursie a przygotowane prace zostały wystawione na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na cele charytatywne.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie naszej planety jako wspólnego dobra, o które wszyscy powinni dbać i szanować. Z tej okazji świetliczaki obejrzały prezentację multimedialną o Ziemi oraz dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci. Uczniowie również wykonali pracę plastyczną pt. „Jak my możemy dbać o naszą planetę”. Podczas pogadanki z nauczycielem poruszono temat, że ziemia jest naszą planetą i to od naszego postępowania zależy jak będzie wyglądać w przyszłości. Prowadzone zajęcia miały na celu utrwalenie wiadomości związanych z ochroną środowiska i recyklingu. Podczas zajęć świetlicowych nie zabrakło też wspólnych zabaw w gronie rówieśników, gdzie każdy mógł w kąciku zainteresowań znaleźć coś dla siebie.

Galeria zdjęć

 
Wiosna, wiosna ach to ty...
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 kwietnia 2022 16:13

 

   Wraz z pierwszym dniem wiosny w świetlicy szkolnej zrobiło się wesoło i kolorowo. Świetliczaki brały udział w zorganizowanych przez wychowawców świetlicy , radosnych obchodach pierwszego dnia wiosny. Pani Wiosna rozdawała wszystkim cukierki i  uśmiechy, które były nagrodą dla każdej klasy za przygotowanie przebrania oraz wiosennego zawołania, Podczas zajęć świetlicowych, Świetliczaki 21 marca , obchodziły Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji przygotowały tematyczne plakaty oraz okazały swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi poprzez założenie skarpetek nie do pary. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się co to jest wolontariat. Włączyły się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu - wykonali żonkile. Były one rozdawane podczas zbiórki na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w  Rzeszowie. Świetliczaki wykorzystywały również ciepłe promienie wiosennego słoneczka. Podczas zajęć na świeżym powietrzu odbywały się zawody w przeciąganie liny, mecze piłki nożnej oraz gry na placu zabaw. Podczas wiosennego kodowania, konstruowania budowli z klocków czy gier stolikowych najmłodsi uczniowie rozwijali swoje kompetencje matematyczne. Podczas zajęć świetlicowych powstały również pierwsze kartki wielkanocne, które będą wysyłane do seniorów  z naszej miejscowości.

Galeria

 
Świetlica szkolną przestrzenią czasu wolnego
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 marca 2022 20:22

 

W ostatnich tygodniach w naszej świetlicy szkolnej dzieci spędzały czas aktywnie oraz bardzo kreatywnie. Uczcili Dzień Kobiet – chłopcy wręczali dziewczynkom kwiatuszki, które wcześniej sami wykonali oraz częstowali ich cukierkami. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Edytki wykonywali makietę ze zwierzątkami, które wcześniej przygotowali z rolek po papierze. Wychowankowie sami inicjowali spędzanie wolnego czasu poprzez rozgrywki w szachy, dobble czy też kółko-krzyżyk.
Wiedząc, jak ważny jest ruch i przebywanie na powietrzu dla prawidłowego rozwoju dziecka, wychowawcy zapewnili uczniom możliwość zabaw na boisku szkolnym  oraz placu zabaw. Wychowankowie brali też udział w zajęciach promujących wartości moralne. Bardzo lubią zabawy animacyjne, które łączą wszelkie formy aktywności dziecięcej. Aktywnie uczestniczą w akcjach ogólnoszkolnych, przygotowując wytwory pracy dziecięcej oraz chętnie sprawdzają się, biorąc udział w między świetlicowych konkursach plastycznych. W miniony piątek w świetlicy wychowawcy urządzili kino. Dzieci oglądały na dużym ekranie filmy pt. „Zwierzogród”.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

 
W świetlicy dużo się dzieje…
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 marca 2022 20:41

 

Pierwszy tydzień po powrocie do szkoły po feriach zimowych upłynął na świetlicy bardzo aktywnie. Świetliczaki wraz z wychowawcami przeprowadzili rozmowy o obecnej sytuacji panującej u naszych sąsiadów na Ukrainie. W geście solidarności wykonywali prace plastyczne na gazetki. Świetliczaki bardzo aktywnie zaangażowali się w te prace, wykazując się dużą empatią.

W ramach akcji „Czyściochowa Akademia w szkole” uczniowie w grupach uczestniczyli w turnieju na temat wiedzy o higienie osobistej. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni taką formą zabawy i wykazali się dużą wiedzą na temat higieny osobistej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Podczas zabaw swobodnych, uczniowie mogli wykazać się dużą kreatywnością, tworząc różne budowle z klocków oraz uczestniczyli w grach logicznych.

Galeria zdjęć

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 10
Reklama
Reklama
Reklama

e-dziennik

Reklama

Wirtualna Gazetka

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
7 Czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Antoni, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja,
Paweł, Robert, Roberta, Wiesław,
Wisław

Do końca roku zostało 208 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Oczami ucznia

Odliczanie

Do wakacji pozostało:

feed-image Nasze wiadomości


© 2011 Szkoła Podstawowa w Trzebownisku. Hosting dostarcza JVMHost.