|
Wpisany przez Administrator
|
|
piątek, 06 maja 2022 19:54 |
|
Podczas realizacji modułu czwartego w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Emocja”, Świetliczaki wybrały się w podróż do krainy empati. Po obejrzeniu animacji, wspólnie z wychowawcą dyskutowali co to jest empatia i dlaczego jest ona ważna w życiu człowieka. Słuchając, czytanego przez wychowawcę opisu, Świetliczaki stworzyły portret "Emocjonacza" . Powtały również ematyczne okulary i flagi krainy empati.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
https://photos.app.goo.gl/VWPusrZsui7K1XtGA |
|
|
Święta, święta … i po świętach! |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
wtorek, 26 kwietnia 2022 15:25 |
|
W ostatnim czasie w świetlicy szkolnej trwały przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Dni mijały na omawianiu zwyczajów, obrzędów oraz przygotowywaniu prac plastycznych jak jajka czy baranki z quillingu, które mogły znaleźć się później w wielkanocnym koszyczku. Nauczyciele świetlicy zorganizowali konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Uczniowie chętnie brali udział w konkursie a przygotowane prace zostały wystawione na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na cele charytatywne.
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie naszej planety jako wspólnego dobra, o które wszyscy powinni dbać i szanować. Z tej okazji świetliczaki obejrzały prezentację multimedialną o Ziemi oraz dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci. Uczniowie również wykonali pracę plastyczną pt. „Jak my możemy dbać o naszą planetę”. Podczas pogadanki z nauczycielem poruszono temat, że ziemia jest naszą planetą i to od naszego postępowania zależy jak będzie wyglądać w przyszłości. Prowadzone zajęcia miały na celu utrwalenie wiadomości związanych z ochroną środowiska i recyklingu. Podczas zajęć świetlicowych nie zabrakło też wspólnych zabaw w gronie rówieśników, gdzie każdy mógł w kąciku zainteresowań znaleźć coś dla siebie.
Galeria zdjęć |
|
Wiosna, wiosna ach to ty... |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
środa, 06 kwietnia 2022 16:13 |
|
Wraz z pierwszym dniem wiosny w świetlicy szkolnej zrobiło się wesoło i kolorowo. Świetliczaki brały udział w zorganizowanych przez wychowawców świetlicy , radosnych obchodach pierwszego dnia wiosny. Pani Wiosna rozdawała wszystkim cukierki i uśmiechy, które były nagrodą dla każdej klasy za przygotowanie przebrania oraz wiosennego zawołania, Podczas zajęć świetlicowych, Świetliczaki 21 marca , obchodziły Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji przygotowały tematyczne plakaty oraz okazały swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi poprzez założenie skarpetek nie do pary. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie dowiedzieli się co to jest wolontariat. Włączyły się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu - wykonali żonkile. Były one rozdawane podczas zbiórki na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Świetliczaki wykorzystywały również ciepłe promienie wiosennego słoneczka. Podczas zajęć na świeżym powietrzu odbywały się zawody w przeciąganie liny, mecze piłki nożnej oraz gry na placu zabaw. Podczas wiosennego kodowania, konstruowania budowli z klocków czy gier stolikowych najmłodsi uczniowie rozwijali swoje kompetencje matematyczne. Podczas zajęć świetlicowych powstały również pierwsze kartki wielkanocne, które będą wysyłane do seniorów z naszej miejscowości.
Galeria |
|
Świetlica szkolną przestrzenią czasu wolnego |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
środa, 23 marca 2022 20:22 |
|
W ostatnich tygodniach w naszej świetlicy szkolnej dzieci spędzały czas aktywnie oraz bardzo kreatywnie. Uczcili Dzień Kobiet – chłopcy wręczali dziewczynkom kwiatuszki, które wcześniej sami wykonali oraz częstowali ich cukierkami. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Edytki wykonywali makietę ze zwierzątkami, które wcześniej przygotowali z rolek po papierze. Wychowankowie sami inicjowali spędzanie wolnego czasu poprzez rozgrywki w szachy, dobble czy też kółko-krzyżyk. Wiedząc, jak ważny jest ruch i przebywanie na powietrzu dla prawidłowego rozwoju dziecka, wychowawcy zapewnili uczniom możliwość zabaw na boisku szkolnym oraz placu zabaw. Wychowankowie brali też udział w zajęciach promujących wartości moralne. Bardzo lubią zabawy animacyjne, które łączą wszelkie formy aktywności dziecięcej. Aktywnie uczestniczą w akcjach ogólnoszkolnych, przygotowując wytwory pracy dziecięcej oraz chętnie sprawdzają się, biorąc udział w między świetlicowych konkursach plastycznych. W miniony piątek w świetlicy wychowawcy urządzili kino. Dzieci oglądały na dużym ekranie filmy pt. „Zwierzogród”.
Zapraszamy do oglądania zdjęć. |
|
W świetlicy dużo się dzieje… |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
wtorek, 08 marca 2022 20:41 |
|

Pierwszy tydzień po powrocie do szkoły po feriach zimowych upłynął na świetlicy bardzo aktywnie. Świetliczaki wraz z wychowawcami przeprowadzili rozmowy o obecnej sytuacji panującej u naszych sąsiadów na Ukrainie. W geście solidarności wykonywali prace plastyczne na gazetki. Świetliczaki bardzo aktywnie zaangażowali się w te prace, wykazując się dużą empatią.
W ramach akcji „Czyściochowa Akademia w szkole” uczniowie w grupach uczestniczyli w turnieju na temat wiedzy o higienie osobistej. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni taką formą zabawy i wykazali się dużą wiedzą na temat higieny osobistej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.
Podczas zabaw swobodnych, uczniowie mogli wykazać się dużą kreatywnością, tworząc różne budowle z klocków oraz uczestniczyli w grach logicznych.
Galeria zdjęć |
|
|
|
|
|
|
Strona 6 z 10 |