|
"Świetliczaki na tropie..." |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
piątek, 17 marca 2023 20:17 |
|

W ramach projektu "Świetliczaki na tropie... kolorów świata" uczniowie klasy 3b podczas realizacji modułu trzeciego wybrali się w podróż do Afryki. Zapoznali się z historią Stasia i Nel z powieści "W Pustyni i puszczy" i dowiedzieli się różnych ciekawych rzeczy o słoniu afrykański. Na koniec wykonali pracę plastyczną - słonia wyklejanego szarymi gazetami. Następnym miejscem które odwiedziliśmy był starożytny Egipt kraj, którym rządzili faraonowie. Świetliczaki dowiedziały się kto to był Faraon. Poznały egipskie pismo - hieroglify. Uczniowie stworzyli piramidy oraz zapisały swoje imię za pomocą pisma faraonów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
K. Porada |
|
|
Wpisany przez Administrator
|
|
poniedziałek, 13 marca 2023 19:58 |
|
W ostatnim czasie Świetliczaki kreatywnie i wesoło spędziły czas. Uczniowie klasy 3b w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Świetlicowe sprawności mamy radę sobie damy" wybrali się w kosmos. Dowiedzieli się kto to jest astronauta i jak wygląda jego praca. Stworzyli kolorowe rakiety kosmiczne. Świetliczki z klas drugich obchodziły "Dzień dinozaura". W czasie zajęć powstały zarówno papierowe, jak i przestrzenne dinozaury z nakrętek. Oczywiście nasi uczniowie nie zapomnieli o obchodzonym 8 marca Święcie kobiet . Powstały piękne portrety oraz bukiety kwiatów wręczone dziewczynkom przez chłopców. W czasie zajęć świetlicowych uczniowie rozwijali orientację przestrzenną tworząc piękne budowle z klocków. W świetlicy szkolnej nie ma czasu na nudę. Są ważne rozmowy, kreatywne prace, jest czas na wspólne czytanie i dyskusje oraz na współpracę koleżeńską. Każdy uczeń z pewnością znajdzie tu swoje miejsce.
K. Porada
|
|
Czas ambitnych przedsięwzięć po feriach |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
niedziela, 19 lutego 2023 19:01 |
|
Ferie zimowe uczniom kojarzą się głównie z brakiem nauki, zadań domowych, z odpoczynkiem i wyjazdami. Z tym stwierdzeniem na pewno każdy się zgodzi, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy.
Uczniowie po feriach powrócili do obowiązków szkolnych i aktywnego uczestnictwa w zajęciach świetlicowych. Zaraz pierwszego dnia z wielką radością i emocjami opowiadali o swoich wyjazdach, atrakcjach zimowych, odczuciach, jak również chętnie dzielili się wspomnieniami i wrażeniami z przeżytych przygód. Świetliczaki z niecierpliwością czekały na zbliżający się bal karnawałowy, a także Dzień Babci i Dziadka.
Czas spędzony po feriach w naszej świetlicy był czasem gorących przygotowań. Uczniowie wraz z wychowawcami wykonali maski karnawałowe oraz zaprojektowali dodatki do swoich kreacji. Po udanej i wspaniałej zabawie nadszedł czas aktywnych działań związanych ze szkolną uroczystością Dnia Babci i Dziadka. Szczególnie zapracowani byli uczniowie klas I i III, którzy przygotowywali program muzyczno – artystyczny oraz dekoracje sal. Wiele czasu poświęcili na próby, gdyż zależało im na tym, by ich dziadkowie poczuli się w tym dniu wyjątkowo. Cel został osiągnięty, zaproszeni goście byli zachwyceni zaangażowaniem i wkładem pracy swoich wnucząt w organizację uroczystości.
Po wykonaniu ambitnych zadań dla świetliczaków nastał moment przyjemnego odpoczynku z lekturą. W ramach akcji „Czytanie na dywanie” uczennice klas VIII odwiedziły młodsze koleżanki i kolegów, by przeczytać im bajkę pt. „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. Świetliczaki obchodziły również „Dzień Kota” oraz jak zawsze nie zabrakło czasu na wspólne gry i zabawy grupowe, które dla naszych dzieci są równie ważne jak nauka.
E. Dziepak
Galeria zdjęć |
|
Nasza świetlica przed feriami |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
poniedziałek, 16 stycznia 2023 14:09 |
|
Przed feriami, uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną, nie mieli czasu na nudę. Klasa 2b realizując Innowację Pedagogiczną „Świetlicowe sprawności mamy i radę sobie damy” nauczyła się przyszywać guziki realizując zadania przypisane do „Igiełki”, a uczniowie klasy 3b przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klasy pierwszych dowiedziały się co to jest drzewo genologiczne i skąd wywodzą się ich rodzinne korzenie. Wszystkie świetliki pięknie wykonywały karmniki dla ptaków oraz bawiły się nowymi klockami konstrukcyjnymi, które zakupiła Pani Dyrektor do wszystkich sal świetlicowych.
Zima lubi dzieci najbardziej na świecie - a dzieci uwielbiają uprawiać różne sporty zimowe… Wychowawcy świetlicy przed zbliżającymi się feriami podjęli następujące działania: ·rozmawiali z dziećmi nt. różnych sposobów spędzania wolnego czasu, ·przeprowadzili pogadankę na temat: Bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie w czasie ferii zimowych i ułożyli wspólnie z uczniami - Kodeks postępowania podczas ferii, · inspirowali dzieci do wykonania prac plastycznych pt.” Bezpieczne ferie”, · zachęcili dzieci do kolorowania ilustracji ukazujących pozytywne i negatywne sytuacje podczas zabaw zimowych; Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć.
Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych ferii, jak w tej zimowej bajce…
ZIMOWA BAJKA
Hej koledzy, koleżanki, biała zima, będą sanki. A pod oknem proszę pana ulepimy wam bałwana. Prószy śnieżek przepuszysty, do zabawy chętni wszyscy. Ileż to radości mamy obrzucając się śnieżkami. Miło grzeją nas szaliki, ciepłe kurtki i buciki. Z serca zimie dziękujemy i na górkę zapraszamy. Lekki mrozik, słonko świeci, zachwycone zimą dzieci. Z nieba sypią aniołeczki piórka, śnieżynki, gwiazdeczki. /Regina Nachacz/
A. Inglot |
|
"Świetliczaki na tropie... kolorów świata" |
|
Wpisany przez Administrator
|
|
poniedziałek, 09 stycznia 2023 20:36 |
|

W ramach projektu "Świetliczaki na tropie... kolorów świata" uczniowie klas trzecich i czwartych podczas realizacji modułu drugiego wybrali się w podróż do Azji. Zapoznali się z historią herbaty oraz metodami jej parzenia. Uczniowie wykonali obrazki, do których punktem wyjścia był kleks z herbaty zrobiony na kartce papieru. Następnie Świetliczki wybrały się koleją transsyberyjską w podróż do Syberii. Poznaliśmy rośliny, zwierzęta oraz bogactwa naturalne występujące w tym kraju. Na zakończenie powstały piękne tygrysy syberyjskie węglem malowane. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
K. Porada |
|
|
|
|
|
|
Strona 3 z 10 |