Reklama
Start
Tydzień Mediacji w naszej szkole
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 kwietnia 2026 18:17

 

        W dniach 13–17 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Mediacji, którego celem było promowanie dialogu, empatii oraz budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas I–VIII, biorąc udział w różnorodnych działaniach edukacyjnych i artystycznych.

W ramach inicjatywy uczniowie zapoznali się z ideą mediacji poprzez gazetki tematyczne, prezentacje multimedialne oraz zajęcia edukacyjne. Najmłodsi poznawali „język żyrafy i szakala”, rozwijając umiejętności empatycznej komunikacji, natomiast starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach i dyskusjach dotyczących konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz mediacji rówieśniczych.

Szkoła wypełniła się pozytywnymi hasłami, plakatami motywacyjnymi oraz „Skrzydłami Pozytywnych Słów”, które podkreślały znaczenie życzliwej komunikacji. Zwieńczeniem tygodnia była akcja „Pozytywniaczki” pod hasłem „Porozumiewanie się językiem serca ma moc”.

Tydzień Mediacji był czasem refleksji, nauki i wspólnego działania, który sprzyjał budowaniu pozytywnych relacji oraz rozwijaniu umiejętności społecznych wśród uczniów.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się stworzyć przestrzeń sprzyjającą budowaniu pozytywnych relacji oraz rozwijaniu kompetencji społecznych, które są niezwykle ważne w codziennym życiu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Szkolni specjaliści

 
Reklama
Reklama
Reklama

e-dziennik

Reklama

Wirtualna Gazetka

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
7 Czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Antoni, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja,
Paweł, Robert, Roberta, Wiesław,
Wisław

Do końca roku zostało 208 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Oczami ucznia

Odliczanie

Do wakacji pozostało:



© 2011 Szkoła Podstawowa w Trzebownisku. Hosting dostarcza JVMHost.